سئو سایت

کلمه سئو مخفف Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوست. مقصود گوگل از بهینه سازی و سئو این است که کاربران با کمترین کلیک به آنچه میخواهند دست یابند. هدف از راه اندازی هر وبسایت در موتورهای جستجو بیشتر دیده شدن آن کسب و کار است. سئو به همین مسئله میپردازد و دغدغه اصلی آن این است که وبسایت شما را به صفحه اول گوگل برساند تا بتواند کاربران زیادی را برای شما جذب کند. اما سئو کردن یک وبسایت به این راحتی‌ها هم نیست بلکه باید توسط سئوکاران حرفه ای انجام پذیرد تا بتواند نتایج دلخواه شما را حاصل کند.
تیم تخصصی وب دیزاین با مجرب‌ترین سئوکاران اماده خدمات رسانی به شماست.

سئو سایت

چرا باید به سئو اهمیت دهیم؟

عده ای فکر میکنند صرف داشتن محتوای خوب میتوانند مخاطب و کاربران را به سوی سایت خود جذب کنند و آنها را به مشتری بالقوه تبدیل کنند در حالی که اینگونه نیست. محتوا و تولید محتوای خوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما به تنهایی نمیتواند در صفحات جستجو توجه مخاطب را جلب کند. زیرا امروزه با حجم بی انتهایی از وبسایت هایی روبه رو هستیم که همه در تلاش برای بیشتر دیده شدن هستند. حال شما با سئو کردن سایت خود توسط سئوکاران حرفه ای میتواند یک وجه تمایز فوق العاده با دیگر وبسایت های موجود در موتورهای جستجو ایجاد کنید و مخاطب را متقاعد کنید که روی سایت شما کلیک کند. پس دلیل اصلی اهمیت سئو این است که میتواند سایت شما را به صفحه اول گوگل برساند و باعث جذب کاربر شود. سئو سایت خود را به وب دیزاین بسپارید تا در صفحه اول گوگل باشید.

سئو سایت

تاثیر سئو در بازاریابی

بی شک هر وب سایتی برای ارائه بهتر کالا یا خدمات خود به مشتریان راه اندازی شده است. اما چه چیزی باعث میشود تا مخاطبان میان شما و رقبایتان شما را انتخاب کنند و از کالا یا خدمات شما بهره مند شوند؟ بازاریابی و تبلیغات خوب یکی از آن عواملی است که باعث شناخته شدن برند شما میان مردم و در پی آن خرید از شما میشود. یک سئوی قوی و حرفه ای برای سایت شما باعث میشود که هنگامی که مخاطب کلیدواژه مرتبط با کسب وکار شما را سرچ میکند، سایت شما مقدم بر رقبایتان برای او نمایش داده شود و کاربر را به مشتری بالقوه تبدیل کند.

سئو سایت

عواملی که در سئو سایت باید رعایت شود

  • کلیدواژه ها : در بحث کلیدواژه ها تعداد کلمات کلیدی، مترادفات و مشتقات آنها، محل به کار بردن کلمات، شناختن کلیدواژه هایی که مخاطبان بیشتر سرچ میکنند و غیره همگی حائز اهمیت هستند و هرکدام تکنیک هایی برای اجرای بهتر دارند.
  • محتوا: طول محتوا(طولانی یا کوتاه بودن)، میانگین تعداد کلمات مورد استفاده و کپی نبودن محتوا از مواردی است که در سئو باید به آنها توجه شود.
  • لینک دهی های داخلی یا خارجی:  لینک دادن به کاربران به صفخات دیگر وبسایت و یا معرفی سایت معتبر دیگر امریست که شاید ساده بنظر برسد ولی میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
  • استفاده از تصاویر: استفاده از تصاویر مرتبط و با کیفیت و به کار برن تگ alt از عواملی است که در سئو بسیار اهمیت دارد.
    سئوکاران حرفه ای وب دیزاین با در نظر گرفتن تمام تکنیک های مربوطه سئوی سایت شما را انجام میدهند و رسیدن به نتایج مطلوب را به شما تضمین میدهند.

سئوی کلاه سفید و سیاه و خاکستری

  1. سئوی کلاه سفید به معنی بهینه کردن سایت با استفاده از تکنیک ها به صورت کاملا قانونی و اخلاقی است. این مدل سئو بهترین نمونه سئو کردن است چراکه ماندگاری بیشتری دارد به این معنی که اگر شما با استفاده از سئوی کلاه سفید به رتبه اول گوگل برسید تا مدتها موقعیت و جایگاه خود را حفظ میکنید. ولی این روش نیازمند صبوری است زیرا مدت زمان نسبتا طولانی تری را نیاز دارد تا به نتیجه برسد.
  2. سئوی کلاه سیاه به معنی بهینه کردن سایت با استفاده از دور زدن و سرپیچی کردن از قوانین مقررات است و برعکس کلاه سفید ماندگاری آن کاملا کوتاه مدت و مقطعی است؛ اما رسیدن به آن نیازمند زمان طولانی مدتی نیست و سریع میتوان به آن دست یافت در این مدل سئو گوگل سریعا آنها را شناسایی میکند و قدام به منحل کردن آنها میکند.
  3. سئوی کلاه خاکستری تلفیقی از دو مدل قبلی است یعنی بهینه کردن سایت با دور زدن قوانین و مقررات ولی به گونه ای که گوگل سریعا آنها را تشخیص ندهد و آن سایت ها مدت زمان بیشتری نسبت به کلاه سیاه و مدت زمان کمتری نسبت به کلاه سفید جایگاه خود را حفظ کنند.

سئو کلاه سیاه سفید خاکستری

مهندسین وب دیزاین با کار کردن روی سئوی کلاه سفید سایت شما صفحه اول گوگل را برای طولانی مدت در اختیار شما قرار میدهند

چند نکته مهم درباره سئو

هرچه محتوا طولانی‌تر سئوی بهتر

سعی کنید محتوای متنی طولانی تولید کنید. زیرا محتوای طولانی باعث میشود که کاربر زمان بیشتری را برای خواندن ان صرف کند و بیشتر در سایت بماند. ولی محتوا در کنار طولانی بودن باید جذاب و مفید برای کاربر هم باشد زیرا اگر کاربر را به خود جذب نکند، کاربر به سرعت از سایت خارج میشود که این امر برای گوگل نکته منفی به حساب می‌آید.

طراحی رسپانسیو

سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که رسپانسیو یا واکنش گرا باشد؛ یعنی در تمامی دستگا های هوشمند از جمله لپتاپ تبلت و گوشی قابل نمایش باشد. زیرا بسیاری از کاربران برای سرچ کردن در گوگل از تلفن های هوشمند خود استفاده میکنند. پس این امر هم برای کارکنان و هم برای گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است.

لینک دهی

در سایت خود سعی کنید هم از لینک دهی داخلی و هم لینک دهی خارجی استفاده کنید. این یکی از تکنیک های کلاه سفید است؛ زیرا به گوگل ثابت میکند که سایت ما منبعی از اطلاعات است.
لینک دهی داخلی به معنی لینک دادن به کاربران به صفحات مرتبط از سایت خودمان که باعث میشود کاربر بیشتر در سایت بماند و لینک دهی خارجی به معنی معرفی سایت های مرتبط دیگر به شرطی که آن سایتها معتبر باشند.

استفاده از عکس

دیدن متن های طولانی بدون هیچگونه تنوعی برای مخاطبان خسته کننده است. استفاده از عکس های مرتبط میتواند خستگی کاربران را در کند و باعث انگیزه مخاطبان برای خواندن ادامه طالب شود . دقت داشته باشید که عکس ها و تصاویر هم باید سئو شوند و تگ alt در آنها اعمال شود.

شبکه های اجتماعی

رعایت اصول سئو شما را به صفحه اول گوگل میرساند ولی اگر میخواهید نتیجه اول گوگل باشید از فعالیت در شبکه های اجتماعی غافل نشوید.
در انتهای محتوای خود المان ارتباط باما را حتما قرار دهید و به کاربران خود 2یا3 راه ارتباطی بدهید که در صورت بروز مشکل یا سوالی بتوانند با شما در ارتباط باشند. این کار به کاربران حس امنیت میدهد.

اپدیت ها

مسئله اپدیت مسئله است که علی رقم اهمیتی که دارد خیلی مورد توجه قرار نمیگیرد. شما باید دائما محتوا و سئوی خود را بروز کنید. سئو امری نیست که پس از کسب جایگاه صفحه اول بیخیال آن شوید زیرا گوگل دائما درحال بهبود شیوه های سئو است پس شما هم باید همگام با آن بهبود پیدا کنید.
مطالبی که شما مدتی قبل در سایت خود به اشتراک گذاشته اید ممکن است که دیگر پاسخگوی نیاز و سوالات کاربران شما نباشد؛ شما برای جلب رضایت کاربر مجبور به اپدیت منظم مطالب خود هستید.

طراحی رسپانسیو

همکاران ما در وب دیزاین به تمام تکنیک ها و استراتژی های لازم برای سئو سایت مسلط اند و با در نظر گرفتن تمام این تکنیک ها طراحی سایت شما را انجام میدهند.

قیمت سئو سایت

قیمت گذاری سئو سایت به این بستگی دارد که برای سایت شما چه پکیجی مناسب باشد. یعنی انتخاب موضوع به چه صورت باشد، مهندسی محتوای ارائه شده به چه صورت انجام پذیرد، شبکه محتوایی که باید ایجاد شود طول محتوا و کلمات کلیدی مورد استفاده چه استراتژی ای داشته باشد.همه این موارد در قیمت گذاری سئو سایت تاثیر گذار است.
برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان درباره قیمت سئو سایت خودتان، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

قیمت سئو سایت

جهت سفارش طراحی اختصاصی سایت کسب و کار خودتان همین حالا با ما تماس بگیرد تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

021-91304816