طراحی سایت خبری

در دنیایی که هر روزش پر از اتفاقات کوچک و بزرگ است و این اتفاقات زندگی ما تحت الشعاع قرار میدهد نیاز به یک بستری که وقایع به روز را با جزئیات و دقیق در دسترس ما قرار بدهد بیش از پیش حس میشود. در رسانه‌های اجتماعی دیگر، محدودیت‌های ویدئویی، تصویری، خبری و … وجود دارد که اجازه نمیدهد اخبار به صورت کامل منتشر شود. ولی در سایت‌های خبری، خبری از محدودیت‌ها نیست و صاحبان سایت‌ها میتوانند همه جوانب اخبار را در سایتشان قرار دهند. از آنجایی که مطالب سایت‌های خبری دائما نیاز به بروزرسانی دارند و باید هر لحظه آماده بارگزاری مطلب جدید بود وجود یک طراح سایت خبری حرفه‌ای که بتواند این امکان را فراهم کند ضروری است. وبسایت‌های خبری میتوانند هم اخبار داخلی و هم اخبار خارجی را پوشش دهند و باعث جذب مخاطبان بیشتری شوند. همه این عوامل و شرایط سبب شده است که خبرگزاری‌های معتبر و معروف به طراحی سایت روی بیاورند و آن را امری حیاتی تلقی کنند. طراحی سایت خبری برای خبرگزاری ها علاوه بر اینکه باعث میشود بتوانند در هر لحظه و هرجا با کمترین هزینه به انتشار به موقع اخبار خود بپردازند، میتواند با پذیرش آگهی‌های تبلیغاتی وبسایت‌های دیگر به منبع مالی خوبی تبدیل شود.

 

طراحی سایت خبری

طراحی یک وبسایت خبری موفق

میزان موفقیت یک وبسایت بر اساس میزان کاربران آن سنجیده میشود. کاربران به دنبال محتوای خوب و ظاهر خوب یک سایت هستند. هرچه محتواهای خبری‌ای که منتشر میکنید باکیفیت تر باشد مخاطبان سایت شما را به دیگر سایت‌ها ترجیح میدهند. و از طرفی هم اگر طراحی وبسایت خبری خود را به طراح حرفه‌ای بسپارید، سایت شما از زیبایی و چشم نوازی مورد انتظار مخاطب بهره مند میشود. بنابراین برای اینکه در زمینه موفق شوید به مطالب خوب و طراحی سایت خوب نیازمندید. البته اصول سئو و بهینه سازی سایت را نباید نادیده گرفت.

چگونه یک سایت خبری در صفحه اول گوگل باشد؟

کاربران اغلب در موتور جستجو گوگل به دنبال پاسخ سوالات خود میگردند و معمولا در بین پنج نتیجه اول به پاسخ سوال خود دست میابند. پس برا اینکه مخاطبان به سایت ماهم توجه کنند و روی سایت ماهم کلیلک کنند باید در بین پنج نتیجه اول باشیم. برای رسیدن به نتایج اول گوگل ضمن برخورداری از محتوای با کیفیت و ظاهر چشم نواز، باید اصول سئو و بهینه سازی را هم رعایت کنیم که این کار مهارت و توانمندی یک طراح سایت حرفه‌ای را میطلبد.

سئو

امکانات یک سایت خبری

 • امکان استفاده از متن، عکس، ویدئو، پادکست و هر نوع محتوای دیگر
 • امکان ارسال خودکار خبر در روز مشخص
 • امکان به نمایش گذاشتن خبر بازه زمانی مشخص
 • امکان جداسازی گروه‌های مختلف خبری مثل ورزشی، اقتصادی و …
 • امکان تعیین اولویت اخبار و وقایع

مهمترین ویژگی‌های سایت‌های خبری

نحوه به نمایش گذاشتن اخبار:

چگونگی به نمایش گذاشتن اخبار در سایت‌های خبری از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. مخاطبان میخواهند اخبار روز دنیا را در هرجا و با صرف کمترین زمان ممکن چک کنند و به بیشترین اطلاعات دست یابند. پس نمایش اخبار به گونه‌ای که رضایت مخاطب را جلب کند بسیار بااهمیت است.

سرعت بارگزاری مطالب:

همانطور که میدانید و واضح است مطالب سایت‌های خبری باید لحظه به لحظه به روزرسانی شوند ک اخبار جدید جای اخبار قدیمی را بگیرند. لازمه این امر این است که سرعت سایت بالا باشد تا اخبار ه موقع در سایت بارگزاری شوند.

طراحی رسپانسیو سایت‌های خبری:

همانطور که میدانید و در محیط اطراف خود مشاهده میکنید بیشتر افراد برای دنبال کردن اخبار و چک کردن سایت‌های خبری از تلفن هوشمند خود استفاده میکنند و کمتر کسانی برای وارد شدن به سایت‌ها از سیستم‌های کامپیوتری استفاده میکنند. پس طراحی سایت ما باید به گونه باشد که همه افراد با هر دستگاهی که دارند بتوانند از اطلاعات ما استفاده  کنند.

سایت خبری

چرا افراد برای چک کردن اخبار از سایت استفاده میکنند:

 1. کم هزینه بودن
 2. در دسترس بودن
 3. به روز بودن
 4. امکان ثبت نظر
 5. امکان بررسی نظرات دیگرانسایت خبری

تقسیم بندی سایت‌های خبری به گروه‌های مختلف:

 • وبسایت سیاسی
 • وبسایت اجتماعی
 • وبسایت فرهنگ و هنر
 • وبسایت اقتصادی
 • وبسایت جهانی
 • وبسایت ورزشی
 • وبسایت آموزشی
 • وبسایت مذهبی

گروه مهندسی وب دیزاین

کارشناسان حرفه‌ای ما در وب دیزاین آماده خدمات رسانی به شما هستند. اگر میخواهید که سایت شما شامل محتوای خوب، طراحی چشم نواز و اصول سئو و بهره‌مندی باشد، کافیست همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید و طراحی سایت خود را به ما بسپارید. با وب دیزاین صفحه اول گوگل را تجربه کنید و مخاطبان زیادی به سمت سایت خود جذب کنید. طراحان ما ضمن مشاوره با شما، طراحی اختصاصی را برای وبسایتتان آغاز میکنند و باعث منحصر به فرد دیده شدن شما میشوند.09380535845