طراحی سایت با هوش مصنوعی

اگر نگاهی به فرایند طراحی سایت از ابتدا تاکنون کنید متوجه میشوید که انسان همواره در حال استفاده از ابزارهایی بوده که بتواند به کمک آنها این روند را آسان‌تر و در عین حال هوشمندتر کند. هوش مصنوعی یکی از آن تکنولوژی‌هایی است که وارد شدنش به بازار طراحی سایت باعث تغییر و تحول بزرگی در این صنعت شد. طراحان سایت در ابتدای کار خود طراحی‌های ایستا که با استفاده از کدنویسی css و html بود را درپیش میگرفتند. با گذر زمان متوجه شدند این روش دیگر پاسخگوی نیاز بازار نیست و مدیریت آن بسیار سخت و زمان گیر است. به همین دلیل روش دیگری را جایگزین آن کردند. روش جدید مبتنی بر طراحی پویا بود که آن هم مشکلات و نواقض مختص به خود را داشت. پس از آن طراحان و توسعه دهندگان صفحات اینترنتی به دنبال روشی بودند که با استفاده از آن بتوانند برای طراحی یک سایت کمترین زمان ممکن را صرف کنند و بیشترین بازدهی را داشته باشند. هوش مصنوعی یکی از جدیدترین فناوری‌هایی است که با به کار بردن درست آن میتوان به این مهم دست یافت.

هوش مصنوعی

کاربرد هوش مصنوعی در طراحی وب ‌سایت

امروزه هوش مصنوعی در همه صنایع بروز و ظهور پیدا کرده است و انجام کارها را برای انسان بسیار ساده‌تر و آسان‌تر از قبل کرده است. طراحی سایت و وب دیزاین هم از این قاعده مستثنی نیست و طی چند سال اخیر از  AI بهره برده است. بعد از ورود هوش مصنوعی به بازار طراحی سایت بسیاری از افراد نگران این موضوع بودند که فرایند طراحی سات دچار یکنواختی شود؛ ولی باید به این نکته توجه کرد که استفاده از AI باید در کنار انجام کار طراحی سایت باشد یعنی طراح سایت فقط یک سری از مشکلات پیچیده‌اش را با استفاده از هوش مصنوعی حل کند و مابقی فرایند طراحی سایت را خودش انجام دهد.

هوش مصنوعی و تجربه کاربر

تجربه کاربران از سایتی که استفاده میکنند همواره برای طراحان و صاحبان کسب و کارها حائز اهمیت بوده و دائما در تلاش‌اند که برای کاربران تجربه خوبی رقم بزنند. وقتی شما وارد اپلیکیشنی میشوید که با توجه به سرچ‌هایی که انجام داده‌اید و بازدیدهایی که داشته‌اید محتواها را برای شما دسته‌بندی و شخصی‌سازی میکند قطعا حس خوبی به شما منتقل میشود و تجربه خوبی از آن اپلیکیشن بدست خواهید آورد. پس هوش مصنوعی نه فقط در طراحی سایت بلکه در طراحی اپلیکیشن هم کارآمد و مفید است. هنگامی که به محض ورود به یک سایت نوتیفکیشنی برای شما مبنی بر پشتیبانی 24ساعته ارسال میشود شما متوجه این موضوع میشوید که آن سایت به خوبی میتواند شما را در پاسخ به سوالاتتان راهنمایی کند و تجربه کاربری خوبی را نصیب شما کند. همه این موارد با استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سایت قابل اجراست.

هوش مصنوعی و تجربه کاربر

هوش مصنوعی چگونه میتواند به طراح سایت کمک کند؟

همانطور که بالاتر هم گفته شد طراحی سایت باید توسط طراح انجام پذیرد و طراح فقط باید در بعضیی از موارد از AIاستفاده کند. مواردی مثل:

شخصی سازی سایت

بهتر کردن تجربه کاربر

انجام برخی کارهای معمولی مثل تغییر اندازه عکس ها، مقایسه فونت های مختلف و …

شناخت عادات خرید مشتری

استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سایت چه منفعتی برای صاحب سایت دارد؟

هوش مصنوعی در کنار اینکه کار را برای طراحان سایت راحت‌تر کرده و بازدهی سایت ها را بیشتر کرده است، باعث میشود محصولاتی که با AI طراحی و تولید میشوند هم سوددهی بیشتری داشته باشند و از آنجایی که سایت ها و اپلیکیشن ها هم جزء محصولات هستند، طراحی آنها با استفاده از AI سوددهی بیشتری برای صاحبان کسب و کارها دارد. و از طرفی دیگر هوش مصنوعی مستقیما بر روی فروش سایت‌های فروشگاهی تاثیر مثبت میگذارد و باعث بالا رفتن فروش آنها میشود.

آیا استفاده از هوش مصنوعی در فرایند طراحی سایت پیشنهاد میشود؟

استفاده از AI در فرایند طراحی سایت روال کار را سریع‌تر، خلاقانه‌تر و پویاتر میکند. تجربه کاربری بهتری برای مشتریان ایجاد میکند و تعامل با آنها را فراهم میکند. بنابراین استفاده از هوش مصنوعی در صنعت وب دیزاین هم به نفع طراحان است هم به نفع صاحبان بیزنس ها و هم به نفع کاربران و مشتریان.

هوش مصنوعی

نتیجه گیری

فرایند طراحی سایت روز به روز در حال رشد و پیشرفت است. امروزه هوش مصنوعی در بسیاری از صنایع مورد استقبال قرار گرفته است که صنعت وب دیزاین از این قائله مستثنی نیست. در طراحی سایت از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربری، شخصی سازی سایت و … استفاده میشود. به کاربرن هوش مصنوعی در وب دیزاین یک منفعت جمعی برای طراحان، صاحبان کسب و کارها و کاربران است. پس استفاده از آن در فرایند طراحی سایت پیشنهاد میشود.

تیم طراحان ما در وب دیزاین آماده دریافت سفارشات شما در زمینه طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با مشاورین وب دیزاین تماس بگیرید.09380535845